Praca w Lublinie, międzynarodowa korporacja otwiera oddział.

Globalna korporacja PwC otwiera swój oddział w Lublinie. Właśnie rozpoczęły się rekrutacje deweloperów, programistów, analityków biznesowych, kierowników projektów i liderów. Pracę może dostać 40 osób.

PwC działa w dziewięciu polskich miastach. Zatrudnia ponad 6 tys. osób, ekspertów w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. Otwarcie biura w Lublinie ogłosiła we wtorek podczas konferencji prasowej w ratuszu.

– Bardzo się cieszymy, że potencjał Lublina dostrzegła tak uznana i rozpoznawalna marka jak PwC, z którą mamy bardzo dobre doświadczenia z dotychczasowej współpracy – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Liczy, że 40 miejsc pracy to dopiero początek rozwoju firmy w naszym mieście.

– Liczę, że marka PwC stanie się także magnesem przyciągającym do Lublina kolejnych inwestorów. Zarówno z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak i przemysłu – dodał Łukasz Goś, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Lubelskie biuro będzie odpowiedzialne przede wszystkim za rozwijanie i wdrażanie w polskich firmach platformy Salesforce, która usprawnia zarządzanie relacjami z klientami.

– Wspieramy polskie przedsiębiorstwa w procesie cyfryzacji, opracowując zarówno strategie dopasowane do nowej rzeczywistości. Także implementując konkretne narzędzia i rozwiązania, dbając przy tym o podnoszenie kompetencji cyfrowych naszych pracowników i społeczeństwa. Zespół technologiczny PwC to już ponad 1000 ekspertów – przyznał Przemysław Soroka, członek zarządu PwC IT Services.

Przedsiębiorstwo działa w 157 krajach i zatrudnia ponad 276 tys. osób na całym świecie. Rekrutacja do lubelskiego biura firmy trwa.

źródło: https://kurierlubelski.pl/